Co byste raději viděli na těchto stránkách?

Primary tabs

Comments

V rámci vyváženého mixu bych uvítala, kdyby kromě poezie (vytváření grafiky) tady byla uvedena také taková ta próza (jak předat vytvořenou grafiku dál). Hlavně mě zajímají možnosti kvalitní přípravy pro tisk (rgb x cmyk, ořezové značky, apod.) a pak možnosti jak obejít zádrhely s editací souborů určitých "značek"

Knižku som si včera kúpil, je v celkou dobrá. Mohla byť plno farebná, trebárs aj za dvonásobnú cenu.
Chýbajú mi tam niektoré vychytávky:
- ako na export vektorových obrázkov, najlepšie asi EPS, pre napr. Word, aby som mal požadovanú kvalitu jak pre tisk z Wordu tak pre vytvorenie PDF; ako zatočiť s písmom (previeť či nepreviesť do kriviek pri exporte...)
- SVG animácia; túto zaujímavú tému som čakal, no nedostal...
- zarovnie na pixely (Pixel Snap?), kedy a ako použiť... veľmi poskromne

Ocenil by som aspoň tu časom (pred Vianocami) tri zaujímavé články ne tieto témy.

Inak veľká vďaka.

Ahoj Radime a Diko, 

prostor knížky byl poměrně omezený, ale export vektorů do PDF a převod do CMYK tam je, co se týče tisku z Wordu, s tím Inkscape nic moc nenadělá protože ať do něj dáš sebehezčí a větší grafiku z Inkscape, tak ji Word přeexportuje a pomrví. Sám Inkcsape PDF exportuje poměrně dobré a popis co jak a proč je v kapitole 8 i s případem kdy potřebuješ předtiskovou přípravu a podobně.

Ve stejné kapitole je i import z AI a EPS. Corel bohužel importovat nelze, resp. lze ale blbě. Určitě se o obém někdy zmíním i zde, jen nedokážu říct kdy.  

SVG animace jako taková je oříšek, který Inkscape řeší přes Jessyink a ten je tam myslím popsaný víc než dobře, protože mu fandím a kromě toho přes Extension >> Web >> Javascript kde lze nastavit různé interakce, přechody a pod. Příklad na to v knize taky je. Pokud jde o SVG filmy nebo hry, věř mi že je to hardcore záležitost na dalších 300 stran a hlavně už to má s Inkscape společného jen málo. Resp. V Inkscape vytvoříš grafiku a ve vývojovém prostředí si ji rozhýbeš. Mrknu na to, jestli by se našlo něco jednoduššího, ale do vánoc určitě ne.

Zarovnání na Pixely. Po skrovnu, protože to málokdo použije, ale určitě tutoriál na tohle téma, tvorbu ikon pro web a pixel perfect webového designu, chystám. Ovšem taky nevím jestli stihnu tento rok. 

O barvě rozhoduje nakladatel a věř, že já bych taky rád.

A co nějaké diskuzní fórum pro všechny nadšence pro Inkscape?

Vzhledem k tomu že se nediskutuje ani pod články ani na facebooku, zatím jsem neplánoval, resp určitě ne vlastní. Spíš jsem měl ideu použít existující témata spřátelených webů. 

Add new comment