Emailová mikroporadna: Jak tisknout plakát A0, jde to?

Ahoj Petře,
stále se držím tvé knihy pro Inkscape, ale nikde jsem nenašel jak tisknout např. plakát o velkosti A0 jako soulep A4-kovývch tisků.
Lze to přes Inkscape?

Děkuji za informaci.

 

Ahoj,

bohužel tohle je (a tisk obecně) v Inkscape problém, proto to tam nemám. Většinou to řeším tak, že kreslím v Inkscape a sestavuji ve Scribusu. Už jen proto, že Inkscape pořád nedá ten Cmyk, i když tohle asi není tvůj problém, protože soulep děláš asi kvůli domácímu/kancelářskému tisku - hádám správně? 
 
Každopádně dělám to tak (resp. v Inkscape jsem to dělal jednou :) ) že si plakát rozdělím přesně na A4 klasickými obdélníky a pak je postupně ukládám jako PDF. (Označíš a v nastavení plátna dáš přizpůsobit kresbě.) Tohle uděláš pro každý obdélník a máš 4 stránky ke slepení.
 
Ber to tak, že ta kniha je obecný manuál a ten program není DTP software, i když většinu funkcí na to má => kdo chce něco víc, musí být trochu MacGyver.
 
 
--------- ------------ ------------ -------------- ------------- ----------- --------- -------------- ------------ --------------  ----------- ------------
 
Máte vy osobně nějaký problém s Inkscape? Chcete poradit? Ptejte se mě na co chcete a já na co chci odpovím, jak pravil klasik. Třeba na inkscapers@petrsimcik.cz

Comments

Zdravím
K plakátům z A4 - Grafiku dělám v čemkoliv pak exportuji do jpg a natáhnu do PosteRazoru (freeware). Naprosto intuitivní soft. Výstup je do pdf. Velikost výstupu asi až do billboardu. dělám v tom A2 (4x A4) běžně. vyjímečně jsem v tom dělal polep dveří.
Jiří

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat jak zmenšit svg soubor. Když nakreslím obrázek a další jeden nebo několik jich importuju tak výsledný obrázek je moc velký (víc jako 2 MB) a Fotolia kam formát svg posílám mi ho nebere.

Děkuju Petr

Ahoj, 

fotolia podle mě vezme EPS (musí být bez průhlednosti a vložených souborů) nebo PDF a PNG. Inkscape ale není ideální pro komerční tvorbu do galerií. Pro sebe ano, pro tiskárny taky, ale Adobe grafici neradi SVG a tak to ty galerie většinou neberou.

Co se týče velikosti souboru,, to co je třeba zmenšit není samotné SVG, ale naimportované soubory do něj, protože ty jsou to velké množství dat. SVG je jen pojme a odkáže na ně, nic s nimi ale nedělá, tj nezmenšuje je.  

Ahoj,
Nainstaloval jsem si Inkscape-0.9164-bit.
Chtěl bych si někde stáhnout češtinu, abych se programem mohl prokousat. Na stahuj. cz mi napsali, že program nemá českou podporu, ale píše se něco jiného. Pošlete mi prosím odkaz, kde češtinu najdu a nainstaluji.
Děkuji Václav Mach

Ahoj, nemělo by být potřeba něco stahovat. V nastavení v položce interface je jazyk. Tam nastavíš češtinu a měla by normálně jet už v základu. (je potřeba program vypnout a zapnout) Pravda, ne úplně kompletní ale je tam. 

Dobrý den,
při práci s Inkscape se mi občas stane - při importu jpeg nebo i jiných obrazových formátů - že program zamrzne a objeví se hláška "Program přestal pracovat". Není jiná možnost, než ho vypnout a znovu zapnout. Nedělá to standardně ale spíše nahodile. Nejvíc mě dostane, když takto přijdu o neuloženou práci, a vzápětí naimportuje tentýž obrázek bez problémů. Není např. nějaká specifikace, které formáty lze importovat a které v žádném případě? Už to řeším tak, že před jakýmkoliv importem ukládám a pak se modlím...

Upřímně, na Windows se mi Inkscape také občas sekne, takže trpělivě čekám a na nic neklikám. Nevím, proč to tak zlobí. Na linuxu ale jede jak víno. Ostatně podobné chování pozoruji i u GIMPu. Ty porty pro Windows nic moc. Nechci vám je rozmlouvat, ale ten rozdíl tam prostě je. Používám Ubuntu a jsem spokojen. Bohužel, s tím vám asi neporadím...

Ahoj, moc prosim, muzete mi nekdo poradit ohledne cestiny? Kdyz si ji zadam v nastaveni, vypnu a zapnu, tak mam program stale v anglictine :/ nevim, co s tim..predem moc diky za jakoukoliv radu

Je potřeba po zapnutí češtiny program vypnout. Jakmile znovu najede, měl by být v češtině. Občas se stane že zůstane spuštěný na pozadí ale to je opravdu výjimečné